Na Sljeme, na Sljeme, na Sljeme…

Prošli smo tjedan s učenicima trećih razreda napokon otišli na Sljeme na svima omiljenu školu u prirodi. Nakon kratke vožnje stigli smo u planinarski dom Crveni križ i brzo se smjestili u sobe nakon čega je uslijedila igra i ručak. Prvi smo dan posjetili srednjovjekovni rudnik Zrinski iz kojeg se mukotrpno ručno iskapao galenit. Naučili smo da se trebala iskopati čak tona galenita kako bi se dobilo samo pola kilograma srebra i svi su se složili kako je biti rudar strašno težak posao. Svako jutro naši učenici započeli su tjelovježbom, a svaku večer završavali bi tematskim tulumima koje su za njih organizirale animatorice. Osim rudnika Zrinski posjetili smo RTV toranj Sljeme odakle smo uživali u pogledu na bajkovito Hrvatsko zagorje te kapelicu Majke Božje Sljemenske Kraljice Hrvata. Osim svakodnevnih šetnji, zabave i igraonica učenici su svaki dan slušali predavanja gostiju. Tako su im u posjet došli policajci koji su s njima ponovili pravila sigurnog i odgovornog ponašanja u prometu. Gost predavač došao je i iz Gorske službe spašavanja te svima objasnio koje nas sve opasnosti vrebaju u planinama, a predavač iz Državne uprave za zaštitu i spašavanje još jednom nas je podsjetio kako se trebamo ponašati u slučaju poplave i potresa.