Dan izumitelja

Znate li da je u Šibeniku izgrađena prva hidroelektrana u Europi i druga na svijetu? A da je za pokretanje prve hidroelektrane u svijetu na Niagari zaslužan upravo jedan Hrvat? Što je pak zajedničko torpedu i kriminalistici otisaka prstiju? Hrvatski izumitelji.
Kad se budete idući put vozili automobilom do škole, bacite pogled na brzinomjer koji je još jedan u nizu hrvatskih izuma.
Sve ove zanimljivosti i još mnogo drugih možete otkriti na školskim hodnicima gdje su izloženi učenički radovi koji su na satima Tehničke kulture 9. studenoga obilježili Svjetski dan izumitelja izradom edukativnih plakata i maketa padobrana.
Za one najmlađe napravljena je mala “pogodi tko?” igra.
Naglasak je stavljen na hrvatski doprinos svjetskoj znanosti i tehnologiji.
Mala smo zemlja, ali s puno talenata.